Facebook i biznes - udane małżeństwo?

przemyślany - zdjęcia dzieci, domów, samochodów, zdjęcia z wakacji, z imprez....Social media to często wałkowany temat. Pisze się wiele o tym jakie dają możliwości, mówi się także o zagrożeniach. Profil na fejsie mają prawie wsz

Facebook i biznes - udane małżeństwo? Social media to często wałkowany temat. Pisze się wiele o tym jakie dają możliwości, mówi się także o zagrożeniach. Profil na fejsie mają prawie wszyscy. Niewielu jednak publikuje tam treści w sposób przemyślany - zdjęcia dzieci, domów, samochodów, zdjęcia z wakacji, z imprez....Social media to często wałkowany temat. Pisze się wiele o tym jakie dają możliwości, mówi się także o zagrożeniach.

Profil na fejsie mają prawie wszyscy. Niewielu jednak publikuje tam treści w sposób przemyślany - zdjęcia dzieci, domów, samochodów, zdjęcia z wakacji, z imprez. Lajkowanie bezsensownych treści , chętniej to co umieszczamy na Facebooku, ma znaczenie w "realu". Jeśli rozsyłamy CV, bo chcemy mieć pracę, możemy zakładać, że zanim szef nas zatrudni, to sprawdzi nasze konto. Czy jest się czego obawiać?
Jeśli nie publikujemy wszystkiego jak leci, nie dajemy lajków zbyt hojnie, to możemy czuć się bezpieczni. Jednak każdy może dowiedzieć się co lubimy, na kogo głosujemy, jakie są nasze poglądy, na co wydajemy pieniądze, na jakim poziomie żyjemy, jakie mamy zwierzęta/dzieci/partnerów...

To są treści prywatne. I w tej sferze powinny takie pozostać. Pamiętajmy, że to świadczy o nas, możemy byc potencjalnie świetnymi pracownikami, ale jeżeli na swojej tablicy źle wyrażamy się o swoim poprzednim pracodawcy (lub co gorsza - o obecnym) to może nam zamknąć drzwi do kariery. Tak więc - publikujmy treści w portalach społecznościowych w sposób bardziej przemyślany - to się opłaci.