O dobrych stomatologach

statnia deska ratunku, aby mieć zdrowy i kompletny zestaw uzębienia, nawet licząc te sztuczne. Lekarze stomatologii wykorzystują na dzień dzisiejszy różne materiały z których wykonywane są protezy zębowe. Najtwardszym obecnie dost

O dobrych stomatologach dentysta brenna
Zęby to jedna z najważniejszych kwestii o które należy dbać. Trzeba zatem udać się do dentysty, np. i cieszyć się dobrym zdrowiem.

Korony i materiały na protezy

Leczenie protetyczne to ostatnia deska ratunku, aby mieć zdrowy i kompletny zestaw uzębienia, nawet licząc te sztuczne. Lekarze stomatologii wykorzystują na dzień dzisiejszy różne materiały z których wykonywane są protezy zębowe. Najtwardszym obecnie dostępnym materiałem jest cyrkon i takie korony mają trwałość nawet do 20 lat.

Mniej trwałe materiały ceramiczne mogą się szybciej wyszczerbiać i niszczyć niż ich droższe odpowiedniki. Dla niektórych materiałów przewiduje się trwałość na poziomie 5 lat. Warto więc dobrze przemyśleć jaka opcja będzie dla ans najlepsza. Ogólnie najczęściej warto wybrać droższą opcje i nie przejmować się wymianą przez długie lata.


Ból zęba. Liczy się czas

Bolący ząb potrafi mocno uprzykrzyć życie, a nie każdy lubi chodzić do dentysty. Niestety bagatelizowanie takich problemów może się bardzo źle skończyć, dlatego nie warto odwlekać wizyty w klinice stomatologicznej. Im szybciej zaczniemy leczyć uzębienie tym lepiej, a koszty leczenie będą mniejsze.

Jednak niektórzy mają wewnętrzny opór przed pójściem do stomatologa z powodu urazu z przeszłości lub po prostu boja się bólu. W takim przypadku najlepiej jest udać się do kliniki, gdzie leczy się również odontofobie. W takich placówkach lekarze podchodzą do każdego pacjenta ze szczególną troską, często tez można tam skorzystać ze skuteczniejszych znieczuleń.

Podsumowując nie warto zwlekać, kiedy mym problemy z uzębieniem liczy się czas. Im szybciej, tym lepiej.


Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna