O urządzaniu ogrodów w różnych stylach

iejsze rośliny ogrodoweOgrody mogą znajdować się bezpośrednio przy domu, na terenie posesji należącej do właściciela budynku mieszkalnego. Takie ogrody w większości przypadków są mniejsze od ogrodów wolnostojących, do których ich

O urządzaniu ogrodów w różnych stylach Ogród to nie tylko róże, czy drzewa owocowe, watro także mieć rośliny typu . Świetnie wypełnią miejsce w ogrodzie, mogą posłużyć za zielony płot i zazwyczaj są mało wymagające.

Najpopularniejsze rośliny ogrodowe

Ogrody mogą znajdować się bezpośrednio przy domu, na terenie posesji należącej do właściciela budynku mieszkalnego. Takie ogrody w większości przypadków są mniejsze od ogrodów wolnostojących, do których ich właściciele dojeżdżają w wybranym przez siebie momencie w celu ich pielęgnacji lub spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Zarówno przy domu, jak i w ogrodach mogą być sadzone tuje, które w Polsce należą do najpopularniejszych roślin ogrodowych, a do tego przeróżne krzewy ozdobne, choinki i żywopłoty. Oprócz tego w samych ogrodach sadzone są drzewa owocowe, które wymagają większej pielęgnacji od zwykłych drzew po to, żeby mogły wydawać owoce. Wielu ogrodników wciąż zajmuje się także sadzeniem najpopularniejszych polskich warzyw, takich jak ziemniaki czy marchewka.

Ogrodnictwo- ogółem

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo

Co to ogrodnictwo