Odzież medyczna - ważna jest higiena

? poglądy z lat 20. XIX w. znajdujące się pod wpływami oświeceniowymi, oceniano je, ale i ujmowano w kontekście starożytnej szkoły filozofii przyrody6. I jak się wydajestyl do poprawy, z tego też powodu uwypuklano szczególne znacz

Odzież medyczna - ważna jest higiena

Stan zdrowia ujmowano

Historia pojęcia

Stan zdrowia ujmowano w kategoriach harmonii ciała człowieka, jego części, wpływów zewnętrznych i ich wzajemnych powiązań. Przypominanokto? poglądy z lat 20. XIX w. znajdujące się pod wpływami oświeceniowymi, oceniano je, ale i ujmowano w kontekście starożytnej szkoły filozofii przyrody6. I jak się wydajestyl do poprawy, z tego też powodu uwypuklano szczególne znaczenie dla stanu zdrowia oddziaływań zewnętrznych, w tym powietrza, przybliżając poglądy Anaksymandera z VI w. p. n. e., czy Diogenesa z Apolonii z V w. p.n.e7. Zwracano uwagę na tzw. wpływy wewnętrzne i na ustalenia sięgające czasów Hipokratesa - znaczenia dla organizmu teorii humoralnej - roli płynów ustrojowych b czyli, tzw. soków. Odwoływano się do metodyków i teorii, iż harmonijny i "właściwy" ruch atomów stanowi zdrowie, zaś przeciwny ruch - chorobę8.
Wyznaczniki zdrowia

Według Światowej Organizacji Zdrowia na zdrowie indywidualne i zdrowie zbiorowości wpływa wiele czynników. Są to głównie warunki środowiska otaczającego, czynniki genetyczne, warunki ekonomiczne, poziom wykształcenia, stosunki międzyludzkie w bliskim otoczeniu i w rodzinie. W mniejszym stopniu jest to dostępność i korzystanie z opieki zdrowotnej9.

Według Lalonde'a występują cztery czynniki wpływające na stan zdrowia człowieka. Są to:

Biologia,
środowisko,
Styl życia oraz
Opieka zdrowotna.

Zdrowie można więc zachować i polepszyć nie tylko dzięki zastosowaniu dorobku zaawansowanej nauki o zdrowiu i opiece zdrowotnej, ale także poprzez wybór prawidłowego stylu życia10.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdrowie


Bandaże i opaski

Wyposażenie

Apteczka może zawierać następujące składniki:

Opatrunki (aplikowane bezpośrednio na rany):
Plastry opatrunkowe
Gaza opatrunkowa (sterylna, do opatrywania dużych ran i urazów)
Kompresy z gazy (sterylne, do opatrywania mniejszych ran)
Kompresy oczne (do przykrywania ran oka)
Opatrunki nieprzywierające (na duże rany, otarcia i wtedy, gdy pożądana jest mała adhezja)
Opatrunki hydrożelowe na oparzenia
Bandaże i opaski
Bandaże dziane (sterylne, nieelastyczne, absorbujące płyny, do przytrzymywania opatrunku)
Bandaże elastyczne (zazwyczaj niejałowe, do unieruchamiania zwichnięć, złamań oraz do wykonywania opatrunku uciskowego)
Opaski kohezyjne (bandaże elastyczne przywierające same do siebie, nie ma potrzeby stosowania zapinek)
Przylepce (hipoalergiczne, z tkaniny, jedwabiu, folii, lub włókniny, z warstwą kleju akrylowego)
Chusty trójkątne (do wykonywania temblaków, unieruchomień, opatrunków uciskowych)

Czasem opatrunki są łączone (indywidualne), dzięki czemu mają wspólne opakowanie, często są one wodoodporne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Apteczka


Lekarskie wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Wiele urządzeń wykorzystywanych w gabinetach kosmetologicznych pochodzi ze sklepów z wyposażeniem medycznym. Takie sklepy oferują najwyższą jakość, a przede wszystkim to, że oferowane przez takie zakłady produkty spełniają standardy, jeśli chodzi o czystość i sterylność. Przy przeprowadzaniu zabiegów kosmetologicznych jest to jeden z najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę. Urządzenia wykorzystywane w kosmetologii co prawda są często dość niewielkich rozmiarów, ale nie oznacza to, że są tanie. Większość z nich, jak na przykład specjalistyczny aparat do zamykania naczynek, to dość znaczny koszt i obciążenie finansowe dla kupującego. Nic więc dziwnego, że na takie wyposażenie mogą sobie pozwolić tylko dobrze prosperujące gabinety kosmetologiczne.