Poligrafia w centrum uwagi

anie, ponieważ można od razu zniwelować błędy popełniane przez potencjalnych klientów przy składaniu zamówienia. Często zdarza się, że prześlą zły plik w złym formacie, przy drukarni internetowej ten błąd jest wychwytywany jes

Poligrafia w centrum uwagi

O druku online

Drukarnie internetowe zdobywają coraz więcej zwolenników, w sumie nic dziwnego kiedy coraz więcej handlu odbywa się przez internet właśnie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ można od razu zniwelować błędy popełniane przez potencjalnych klientów przy składaniu zamówienia.

Często zdarza się, że prześlą zły plik w złym formacie, przy drukarni internetowej ten błąd jest wychwytywany jeszcze przez sam skrypt przyjmujący zamówienie. Oczywiście takie drukarnie mają też swoje wady, czyli brak możliwości zindywidualizowanego podejścia do klienta i jego potrzeb, no chyba, że trafimy naprawdę dobrą drukarnię.


Programy graficzne w druku

Operator DTP musi znać się na obsłudze programów graficznych do obróbki grafiki wektorowej i rastrowej. Najczęściej dominują tutaj produkty firmy Adobe, czyli Photoshop oraz Ilustrator, ale mniejsze i niezależne projekty też są czasami wykorzystywane w pracy profesjonalistów.

Operator DTP musi przygotować grafiki przesłane przez klientów do druku w drukarni. jest to bardzo odpowiedzialna praca i każdy błąd po jego stronie będzie widoczny w ostatecznym druku. Co sprawia, że trzeba na prawdę lubić tego rodzaju zajęcie, aby móc je wykonywać.


Cytat z Wikipedii o barwach CMYK

CMYK ? zestaw czterech podstawowych kolorów farb drukarskich stosowanych powszechnie w druku wielobarwnym w poligrafii i metodach pokrewnych (atramenty, tonery i inne materiały barwiące w drukarkach komputerowych, kserokopiarkach itp.). Na zestaw tych kolorów mówi się również barwy procesowe lub kolory triadowe (kolor i barwa w jęz. polskim to synonimy). CMYK to jednocześnie jedna z przestrzeni barw w pracy z grafiką komputerową.

C cyjan (ang. cyan)
M magenta (ang. magenta)
Y żółty (ang. yellow)
K czarny (ang. black lub key colour)
Skrót CMYK powstał jako złożenie pierwszych liter angielskich nazw kolorów. Końcowa litera K może oznaczać albo literę ostatnią słowa black (czarny; ostatnią, ponieważ litera B jest skrótem jednego z podstawowych kolorów w analogicznym skrócie RGB)2 bądź skrót key colour (kolor kluczowy)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/CMYK