Słuch - bardzo potrzebny zmysł, co jeśli zacznie szwankować?

na wpływ na nasze wybory i decyzje. Nie jest to niczym złym, dopóki nie ma negatywnego wpływu na nasze życie i zdrowie. Często bowiem osoby niedosłyszące wzbraniają się przed wykonaniem profesjonalnego badania słuchu z obawy przed

Słuch - bardzo potrzebny zmysł, co jeśli zacznie szwankować? aurismedic.pl
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

Twój słuch - Twoje zdrowie

Niejednokrotnie opinia innych ludzi jest dla nas bardzo istotna. Ma ona wpływ na nasze wybory i decyzje. Nie jest to niczym złym, dopóki nie ma negatywnego wpływu na nasze życie i zdrowie. Często bowiem osoby niedosłyszące wzbraniają się przed wykonaniem profesjonalnego badania słuchu z obawy przed koniecznością stosowania aparatu słuchowego. Boją się one zarówno reakcji najbliższego otoczenia, jak i przypadkowo napotykanych osób. Ważna jest jednak świadomość, że jakość i komfort naszego życia zależą on nas samych i to my borykamy się z przykrymi skutkami zaniedbań. Jak każdy z nas wie, zdrowie mamy tylko jedno i należy dbać o nie bez względu na opinię otoczenia. Jeśli rozejrzymy się dookoła, widzimy wiele osób z aparatami słuchowymi bądź na przykład aparatami ortodontycznymi, a tak naprawdę na co dzień w ogóle nie zwracamy na to uwagi. Nie warto więc martwić się na zapas, ponieważ dbanie o własne zdrowie nie jest żadnym powodem do wstydu.


Kto zajmuje się badaniem słuchu?

U kogo szukać pomocy, jeśli mamy problemy ze słuchem? To ciekawe zagadnienie. Jak niedowidzimy to wiemy, że należy się udać do okulisty. Osoby, które specjalizują się w dobieraniu aparatów słuchowych, to protetycy słuchu. Dodajmy, że aparaty słuchowe są w naszym kraju w pełni refundowane przez NFZ, tak więc jeśli zauważymy u siebie lub naszych dzieci, jakiekolwiek niepokojące objawy, warto udać się do specjalisty. Oprócz protetyków słuchu, problemami z tym zmysłem zajmują się również audiolodzy oraz specjaliści akustycy. Nie są to łatwe zawody i wymagają one odpowiedniego przygotowania teoretycznego. Nie powinniśmy więc obawiać się braku kompetencji.


Życie w odosobnieniu

W mediach możemy zauważyć coraz więcej akcji, mających na celu wzrost tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Promują one bardzo słuszną ideę, dzięki której osoby te czują się coraz swobodniej w społeczeństwie. Problem braku empatii i zrozumienia dotyczy także szerokiej rzeszy osób z problemami zdrowotnymi takimi jak np. niedosłuch. Powoduje to niejednokrotnie alienację osób zmuszonych do noszenia aparatu słuchowego, która spowodowana jest strachem przed odrzuceniem przez społeczeństwo. Ważne jest, aby promować w swoim otoczeniu zrozumienie i akceptację dla takich osób, aby swobodnie uczestniczyły w życiu społecznym. Swoim zachowaniem możemy dać dobry przykład innym i zmieniać rzeczywistość wokół siebie. Nigdy nie możemy być pewni, że choroba nie dotknie także nas lub naszych najbliższych.