Bezpieczeństwo i higiena pracy

u. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz...lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształc

Dodane: 26-10-2014 09:22
Bezpieczeństwo i higiena pracy bhp warszawa
prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz...lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Wypadki

Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do momentu aż się nie przytrafią. Wystarczy pomyśleć o tym co by było gdyby nie było żadnych przepisów i przepisów w zakresie bhp. Wiele firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc pracowników. A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Tutaj przypomina mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden robotnik naprawia maszynę, która nie została wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez nieuwagę naciska przycisk. Maszyna nie daje się wyłączyć i feralny robotnik traci rękę. Co prawda później jest wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje pokaźne odszkodowanie za, które może żyć dostatnio do końca życia. Mimo wszystko lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Ogólnie o bhp

Myślę, że najtańszym i najlepszym pomysłem na szkolenia bhp jest wykupienie ich w wersji w internecie. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biurowi.

Bezpieczeństwo w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz czemu:
Przy pracy z komputerem krzesło ma spore znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Odpowiednie krzesło do stanowiska komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze konta pochylenia) oraz ergonomicznie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W naszym kraju mamy dość dziwne prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy ? firmy mające powyżej 100 podwładnych muszą mieć specjalnego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu nie mało firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


W internecie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bhp w Polskiej sieci jest dosyć rozbudowana. Wystarczy wypisać w wyszukiwarkę słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm oferujących szkolenia bhp.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost niezły. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Znakomitą alternatywą dla zwykłych szkoleń z bhp są szkolenia internetowe. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę dobry pomysł. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy pouczyć się w domu.


Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Przyjmując do pracy nowego pracownika musimy spełnić wiele wymogów ustawowych. Jednym z obowiązków pracodawcy jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy.

Zatrudniając pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i ponownie go zatrudniamy, nie musimy szkolić ponownie.

Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.